Wydarzenia
wtorek, 28 marzec 2017 09:12

"DEBIUTY MŁODYCH SMYCZKOWCÓW I HARFISTÓW"

"Debiuty młodych smyczkowców i harfistów" zorganizowane przez naszą szkołę po raz pierwszy, odbyły się 19 marca 2017r. W kawiarni muzycznej " Czarna kafka " zgromadziły bardzo liczną publiczność. 23 młodych wykonawców przyjechało z Gorzowa Wielkopolskiego, Krosna Odrzańskiego, Nowej Soli, Szprotawy, Wschowy, Żagania, Żar i Zielonej Góry. Koncert rozpoczął występ gościa specjalnego - Mai Cichoń z Żagania, która wykonała Hopaka M. Musorgskiego. A później swoje muzyczne zdolności zaprezentowali młodzi debiutanci grający na skrzypcach, altówce, wiolonczeli i harfie.
Naszą szkołę reprezentowali: Pola Grondys z klasy skrzypiec pani Iwony Wasiak, Kiara Harasimiuk z klasy harfy pani Anny Blum, Alena Susłowicz i Filip Rzepniak z klasy skrzypiec pana Krzysztofa Kowalika, Zofia Smreczak i Barbara Grzybek z klasy skrzypiec pani Jolanty Jakubowskiej-Siwki.
Muzyczne prezentacje zakończył występ duetu "flet i harfa" - Hanna Ważna i Oliwia Bakalarek, pracujący pod opieką pani Anny Blum i pani Urszuli Witoszek, zachęcając wszystkich młodych adeptów gry do muzykowania zespołowego. Wśród uczestników została wylosowana nagroda, która trafiła do wiolonczelistki z PSM I stopnia w Nowej Soli Nadii Przybylskiej.
Na zakończenie koncertu wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk pani Dyrektor Renaty Lato pamiątkowe dyplomy i nagrody-niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Gratulujemy udanych muzycznych prezentacji i życzymy pięknej przygody z muzyką!

Małgorzata Tofilska
Czytany 1345 razy