Wydarzenia
środa, 12 grudzień 2018 10:02

"CZESŁAW MOZIL I GRAJKOWIE PRZYSZŁOŚCI"

Uczeń naszej szkoły Wiktor Pelc (kl. IIIc6) z klasy fortepianu p. Renaty Pawłowskiej uczestniczył w projekcie Czesława Mozila pt. „Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości”. Był to projekt, w którym uczniowie – „grajkowie” ze szkół muzycznych z całego kraju, akompaniują muzykowi - Czesławowi Mozilowi. W projekcie uczestniczyło 12 szkół muzycznych. Uczniowie nagrali 24 piosenki składające się na album "Kiedyś to były Święta". Premiera każdej z piosenki przypada na kolejny dzień adwentu (od 1 do 24 grudnia) na wzór adwentowego kalendarza z czekoladkami, tworząc kalendarz muzyczny prowadzący nas prosto do Świąt Bożego Narodzenia z tekstami Michała Zabłockiego i muzyką Czesława Mozila.
11 grudnia 2018r. na You Tube pojawił się teledysk do 11- stej piosenki pt. „Sztuczna Choinka” w wykonaniu Czesława Mozila, któremu akompaniuje Wiktor Pelc. Ich współpraca rozpoczęła się w październiku nagraniem ścieżki dźwiękowej do piosenki w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, a 8 grudnia odbyło się nagranie teledysku, którego ujęcia nakręcono kolejno w Muzeum Ziemi Lubuskiej, na pokładzie statku Kultury w Cigacicach, oraz na zielonogórskim Rynku. Wiktor jedyny w całym projekcie występuje jako solista. W pozostałych piosenkach uczniowie akompaniują w zespołach.
W tym samym projekcie Czesława Mozila w piosence nr 24 pt. „Kolęda” solistce akompaniuje zespół, w którego składzie jest uczeń naszej szkoły – fagocista Karol Jan Ważny i absolwentka naszej szkoły Małgorzata Matysiak grająca na oboju.

Link do teledysku piosenki „Sztuczna Choinka”:

http://www.zachod.pl/audycja/dziesiecioletni-wiktor-pelc-z-zielonej-gory-koleduje-z-czeslawem-mozilem/

Renata Pawłowska

Czytany 535 razy