Wydarzenia
poniedziałek, 25 marzec 2019 08:35

WYCIECZKA DO OPERY WE WROCŁAWIU

15 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli p. Anny Borowskiej-Jadłoś i p. Magdaleny Tumińskiej oraz p. Iwony Urbańskiej, a także p. Urszuli Witoszek udali się na wycieczkę edukacyjną do Opery Wrocławskiej. Głównym celem wycieczki było obejrzenie spektaklu operowego Georga Bizeta pt. „Carmen”. Uczniowie oraz nauczyciele w autokarze odczytali najważniejsze informacje dotyczące historii powstania opery „Carmen” oraz treść libretta, a także historię powstania „Hydropolis”.
Po przyjeździe do Wrocławia mieliśmy okazje zwiedzić jedyne w Polsce centrum nauki i wiedzy o wodzie – „Hydropolis”. Jest to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.
Jednak głównym punktem naszej wycieczki był udział w spektaklu operowym ”Carmen” autorstwa francuskiego kompozytora Georga Bizeta.
„Carmen” należy dziś do najpopularniejszych dzieł w światowym repertuarze operowym. Historia Cyganki kochanej namiętną i tragiczną miłością przez Don Joségo, Micaëli i toreadora Escamilla wciąż oczarowuje publiczność hiszpańskim kolorytem, pełną werwy akcją i niezapomnianą muzyką. Wspaniały śpiew aktorów i gra muzyków tego wieczoru zachwycały od samego początku.
Wizyta w Operze Wrocławskiej była tak cudownym przeżyciem, że z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długi czas. Przedstawienie dostarczyło wszystkim mnóstwo wspaniałych i niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Czytany 460 razy