Wydarzenia
poniedziałek, 15 kwiecień 2019 22:42

"PREZENTACJE PIANISTYCZNE NAJMŁODSZYCH" - ZACZROWANY FORTEPIAN

Dzieci zachwycają na scenie swoją autentycznością i spontanicznością, a gdy do tego dochodzi talent muzyczny, bywa magicznie. Ulotne chwile podczas koncertów zasługiwały na coś wyjątkowego, na miejsce gdzie prezentacje pianistyczne najmłodszych wykonawców będą w sposób szczególny nagradzane brawami i nagrodami.

I tak, dziesięć lat temu pojawił się w naszej Szkole „ Zaczarowany Fortepian”- koncert i konkurs, wielkie malowanie muzyki dźwiękami i kredkami, niezwykły dzień dla najmłodszych pianistów.

Pierwsza odsłona Zaczarowanego Fortepianu w 2010 roku budziła ogromne zainteresowanie i entuzjazm, ale też zakłopotanie.
„ Niesłychane! Kto to widział żeby na fortepianie grały misie, zajączki, krasnoludki, ptaszki, a nawet pszczoła? Czy to aby wypada? ”

W wiosenny poranek było bajkowo, kolorowo i wesoło. Scena auli zachwycała scenografią. W sali tuż obok czekała na wszystkich interesująca wystawa prac plastycznych i słodki poczęstunek od rodziców.
To wszystko wprowadzało wykonawców w świat bajkowej zabawy, a występ na scenie był ekscytujący i pełen satysfakcji.

Z uśmiechem i w kolorach mijały kolejne lata. Na Zaczarowanym Fortepianie grywali uczniowie z wszystkich szkół muzycznych I stopnia z naszego regionu. Niektórzy tak pięknie czarowali dźwiękami fortepianu, że Jury nadało im zaszczytny tytuł Czarodzieja Fortepianu. Wielu z nich w kolejnych latach odnosiło sukcesy na ogólnopolskich konkursach pianistycznych.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Nauczycielom i Rodzicom za dziesięć wspólnych, wspaniałych lat, pełnych wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. 
Z niegasnącym zapałem i radością wyruszamy w kolejną dziesiątkę.

Do usłyszenia przy dźwiękach Zaczarowanego Fortepianu.

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.
im. M. Karłowicza w Zielonej Górze
Honorata Górna

Czytany 402 razy