Wydarzenia
poniedziałek, 10 czerwiec 2019 19:01

KONCERT "NASZA SZKOŁA NASZEMU MIASTU"

1 czerwca po raz szósty nasza Szkoła zagrała dla Zielonej Góry. Doroczny koncert w Sali MCM Filharmonii Zielonogórskiej od lat gromadzi liczną publiczność.
Koncert zaszczycili swą obecnością zaproszeni goście, a wśród nich:

Przewodnicząca Komisji Kultury Edukacji, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Lubuskiego - Pani Aleksandra Mrozek,
Kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Marszałkowskiego - Pani Grażyna Dobroczyńska
Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zielona Góra - Pan Jarosław Skorulski,
Zastępca Dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze - Pani Honorata Musiał
W tym roku zaprezentowały się najliczniejsze zespoły z naszej szkoły, a wśród nich Chór szkoły I i II stopnia pod dyrekcją dr hab. Łucji Nowak prof. UZ, Orkiestra Dęta szkoły I stopnia pod dyrekcją Pana Janusza Zająca, Orkiestra Smyczkowa szkoły I stopnia pod dyrekcją Pana Marka Siwki przy wsparciu Pani Jolanty Jakubowskiej – Siwka oraz Orkiestra Symfoniczna szkoły II stopnia pod dyrekcją dr hab. Macieja Ogarka prof. UZ oraz Pana Marka Siwki. Różnorodny repertuar od muzyki klasycznej, romantycznej, współczesnej, przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Koncert był pełen pozytywnych emocji, ekscytacji i wzruszeń, na pewno pozostanie w pamięci wielu osób. Uczniowie mieli okazję koncertować na prawdziwej sali koncertowej, co było dla nich bez wątpienia wielkim przeżyciem i akustycznym wyzwaniem. I tym razem wszyscy wykonawcy stanęli na wysokości zadania i poradzili sobie wybornie. Publiczność była zachwycona.
Wielkie podziękowania dla wspaniałych dyrygentów, którzy tak znakomicie przygotowali chór i orkiestry.
Brawo uczniowie! Jesteście wspaniali!

                                                                                                                                                                                                                                                             mgr Honorata Górna - Dyrektor Szkoły

Czytany 434 razy