Rok szkolny 2019/2020

W dniu 16 czerwca 2020r. odbył się  w Szafarni V Konkurs Pianistyczny "Solo i w Duecie". Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Wiktor Pelc  z klasy fortepianu pani Aleksandry Fudali-Matusewicz zajął I miejsce w grupie B

Serdecznie gratulujemy.

Dnia 27 lutego 2020r. w Sali Kameralnej Filharmonii Gorzowskiej odbył się V Lubuski Konkurs Skrzypcowy. W konkursie brali udział uczniowie ze Szkół Muzycznych I st. z terenu zachodniej Polski. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy skrzypiec mgr Krzysztofa Kowalika. Jury pod przewodnictwem prof. Bartosza Bryły przyznało I miejsce Antoniemu Krzyśków (kl.VIc6), a II miejsce Liwii Kredzińskiej (kl. VIc6). Uczniom, akompaniowała pani Elżbieta Zakrzewska. Nauczyciel – Krzysztof Kowalik otrzymał dyplom za wyróżniające przygotowanie uczniów do konkursu.

Serdecznie gratulujemy.

Już po raz XXIV w żagańskim Pałacu Kultury w dniach 17-19 lutego 2020 roku gościli uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. Haliny Czerny Stefańskiej, pod  honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem Turnieju było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie przy  współpracy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Żaganiu. W gronie Jury Turnieju znaleźli się wybitni pianiści: prof. Elżbieta Stefańska - Akademia Muzyczna w Krakowie - Przewodnicząca Jury, prof. Teruyuki Okada (Japonia) - Honorowy Członek Jury, prof. Bogumił Nowicki – Akademia Muzyczna w Poznaniu, prof. Anna Organiszczak Akademia Muzyczna w Krakowie, prof. Bogdan Kułakowski – Akademia Muzyczna w Gdańsku, prof. Janusz Skowron – Akademia Muzyczna w Krakowie. Sekretarzem Jury był pan Stanisław Piniuta z PSM I i II st. w Żaganiu.

W Turnieju Pianistycznym wzięło udział 44 wykonawców z całej Polski. Z satysfakcją informujemy, że w gronie wyróżnionych znaleźli się reprezentanci naszej Szkoły:  Adam Woźniak  – Wyróżnienie w grupie I, klasa fortepianu pani Renaty Lato, Kacper Łyczkowski – Wyróżnienie w grupie II, klasa fortepianu pani Iwony Ochniowskiej.

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 13 stycznia 2020r. odbył się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Zielonej Górze  I Regionalny Konkurs Kolęd "Od duetu do nonetu" przeznaczony dla zespołów instrumentalnych szkół muzycznych I stopnia.
Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące nagrody:

GRAND PRIX
Karolina Lachowicz saksofon
Kiara Harasimuk harfa
Karolina Krzyż harfa
Trio przygotowane przez panią mgr Annę Blum i pana mgr Bronisława Krzystka

Dnia 2 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej im.F.Chopina w Krośnie Odrzańskim odbył się II Konkurs Altówkowo-Wiolonczelowy Radosnego Muzykowania.
W imprezie wzięło udział 41 uczniów szkół I stopnia regionów lubuskiego i zachodniopomorskiego, podzielonych na trzy grupy wiekowe. Miło nam poinformować,  że wyróżnienia otrzymali nasi reprezentanci:
w grupie I - Maia Borek z klasy altówki mgr Katarzyny Wietrenko-Tumińskiej
w grupie II - Ignacy Szydło z klasy wiolonczeli mgr Arkadiusza Szydło.

Serdecznie gratulujemy!

W dniach od  29 listopada do 1 grudnia 2019 roku zagościł w naszej szkole 42. Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera. Organizatorem konkursu było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz nasza szkoła. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 100 uczniów ze szkół muzycznych I i II stopnia z różnych miast Polski.
Z radością informujemy, że w gronie laureatów i wyróżnionych znaleźli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły:

 GRUPA I

II miejsce - Antoni Krzyśków, klasa skrzypiec Pana Krzysztofa Kowalika, akompaniator Pani Elżbieta Zakrzewska
III miejsce - Pola Grondys, klasa skrzypiec Pani Iwony Wasiak, akompaniator Pani Justyna Grondys
                      Ada Grzebielucha, klasa skrzypiec Pani Iwony Wasiak, akompaniator Pani Justyna Grondys

 GRUPA II

IV miejsce - Mikołaj Górny, klasa skrzypiec Pani Iwony Wasiak, akompaniator Pani Justyna Grondys
                     Aleksandra Mandryk, klasa skrzypiec Pani Iwony Wasiak, akompaniator Pani Justyna Grondys

V miejsce  - Kalina Massier, klasa wiolonczeli Pana Arkadiusza Szydło, akompaniator Pan Sebastian Cieśliński

GRUPA III

II miejsce  - Izabela Krzystek, klasa skrzypiec Pani Iwony Wasiak, akompaniator Pani Justyna Grondys

Wyróżnienie - Witold Kamiński, klasa skrzypiec Pani Marzeny Modelskiej, akompaniator Pan Sebastian Cieśliński

Nagroda Specjalna dla Najlepszego Zielonogórzanina - Izabela Krzystek, klasa skrzypiec Pani Iwony Wasiak, akompaniator Pani Justyna Grondys

W gronie wyróżnionych przez Jury pedagogów znaleźli się również między innymi:

Pan Krzysztof Kowalik, Pan Arkadiusz Szydło i Pani Iwona Wasiak.

Jury postanowiło wyróżnić wielu pianistów za twórczy wkład w wykonania konkursowe, a wśród nich:

Pana Sebastiana Cieślińskiego oraz Panią Justynę Grondys.

Wszystkim laureatom, wyróżnionym uczniom, pedagogom i pianistom serdecznie gratulujemy!

W dniach 29-30.11. 2019 r.odbył się w Poznaniu XI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im.Tadeusza Szeligowskiego.
Jury w składzie: prof.Anna.Wesołowska Firlej (przewodnicząca),prof.Maciej Pabich,Jolanta Reszelska ,Alina Sawicka spośród 39 uczestników w gr.I przyznało wyróżnienie I st. Wiktorowi Pelcowi uczniowi kl.4.c.6 z klasy fortepianu Pani Aleksandry Fudali-Matusewicz.

Serdecznie gratulujemy.
W dniu 22 września 2019r. w Wiedniu odbył się II. Internationaler Chopin - Klavierwettbewerb. Jury konkursu w składzie: prof. Mariusz Drzewicki (Akademia Muzyczna w Łodzi), prof. Stepahn Möller (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien), prof. Brian Marks (Baylor University School of Music Texas) przyznało wyróżnienie w grupie drugiej uczniowi Kacprowi Łyczkowskiemu (kl. VI c6) z klasy fortepianu pani Iwony Ochniowskiej.

Serdecznie gratulujemy .